У всіх, будинках і квартирах сьогодні є багато електроприладів: котли опалення, комп’ютери, холодильники, пральні машини, мікрохвильові печі і т.д. Вся ця техніка розрахована на електроживлення, яке відповідає вимогам стандарту України – напруга в мережі повинна бути 220 В (вольт)±10%, тобто в діапазоні від 198 В до 242 В. Імпортна техніка, а всі ми маємо в першу чергу імпортну техніку, розрахована на більш вибагливі рамки напруги – в Європі допустимою нормою відхилення від 220 В є 6%, тобто можливі коливання від 207 В до 233 В.
В нашому реальному житті коливання напруги виходять далеко за рамки стандарту. Так в ряді приміських новобудов великих міст напруга в вечері знижується до 150 В, а в деяких зонах і до 110 В. В інших місцях, де зникли великі промислові підприємства, напруга вдень підвищується до 250-280 В. При високій напрузі електроприлади горять.
Так електронні плати керування котлів опалення і пральних машин згорають при напрузі трохи більшій від 240 В. Навіть електролампи згорають при 280 В. При низькій напрузі згорають водяні насоси і компресори холодильників. Якщо електроприлади не згорають відразу, то невідповідність напруги нормам веде до суттєвого (на 40-45%) скорочення терміну їх експлуатації. Відхилення напруги від норми веде до суттєвого (10-20% ) збільшення витрат електроенергії, за яку потрібно платити постійно.
Про погану напругу в першу чергу сигналізують звичайні лампи. При малій напрузі вони світять дуже тьмяно. Зниження напруги на 10% зменшує яскравість свічення лампи на 40%. При великій напрузі лампи світять яскраво і часто перегорають. Це перша ознака порушення рівня напруги, який потребує корекції у Вашому будинку. Міряти напругу потрібно вдень і ввечері. Вдень напруга може бути занадто висока, а ввечері – занадто низька. Визначивши рівні напруги в будинку Ви приймете виправдане рішення про придбання стабілізатора.
Захистити Ваші прилади від аварійного рівня напруги в електромережі можуть стабілізатори напруги. Вони стабілізують (нормалізують) напругу таким чином, що вона входить в рамки найстрогіших нормативів. Захищені стабілізатором дорогі електроприлади будуть служити довго та надійно.